Pola nadziei 2023Przyjdź i zasadź cebulki żonkila – stań się częścią „Pola Nadziei”. Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Małgorzaty serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu tucholskiego na uroczyste sadzenie cebulek żonkili, które odbędzie się
19 października 2023 o godzinie 11.00
na Tucholskim Rynku.Żonkilowa kwesta - "Pola nadziei 2023"

Serdecznie Zapraszamy na kwestę "Pola Nadziei", organizowaną przez Hospicjum im. św. Małgorzaty w Tucholi.
Wydarzenie odbędzie się
w Niedzielę Palmową - 2 kwietnia 2023 roku
przed Kościołami na terenie naszego powiatu.
To doskonała okazja, abyśmy mogli wspólnie wesprzeć osoby potrzebujące i przyczynić się do pomocy chorym na nowotwór.
Zebrane fundusze przeznaczymy na zakup
sprzętu oraz środków medycznych.
Serdecznie zachęcamy do udziału w tej szlachetnej inicjatywie i wsparcia hospicjum w misji niesienia pomocy."Pola nadziei 2022"

Stowarzyszenie "Hospicjum im. św. Małgorzaty" - organizacja katolicka
przy parafii rzymskokatolickiej pw. Bożego Ciała w Tucholi
Serdecznie zaprasza
wszystkich mieszkańców powiatu tucholskiego na uroczyste sadzenie cebulek żonkili pod hasłem "Pola Nadziei 2022", które odbędzie się
18 października 2022r o godzinie 11:00 na Tucholskim Rynku."Żonkilowa kwesta 18.03.2021r.”

"Sadzenie żonkili”

W piątek 20 października 2017 r. na skwerze tucholskiego rynku już po raz kolejny zostały posadzone cebulki żonkili -symbol nadziei. Sadzili je uczniowie szkół, przedszkolacy, pielęgniarki, lekarze oraz przedstawiciele władz samorządowych. Dodatkowym akcentem przedsięwzięcia było wypuszczenie balonów napełnionych helem w powietrze, oraz wspólny przemarsz wokół rynku z Orkiestrą Lasów Państwowych przy Technikum Leśnym w Tucholi.


"Pola Nadziei”

"Pola Nadziei” to organizowana od kilkunastu lat akcja zbierania funduszy na rzecz opieki nad nieuleczalnie chorymi pacjentami hospicjów. W Polsce kampania ta została zapoczątkowana przez Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie.

Akcja polega na sadzeniu żonkili – symboli nadziei w walce z chorobą nowotworową. Wiosną, gdy żonkile kwitną, rozdawane są naszym ofiarodawcom.

Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Małgorzaty w Tucholi uczestniczy w tym wspaniałym przedsięwzięciu od 2010 roku.Dzięki zebranym funduszom możemy zakupić specjalistyczny sprzęt oraz materiały opatrunkowe dla naszych chorych, którzy znaleźli się u kresu swojej drogi.Bale charytatywne

Od stycznia 2002 roku Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Małgorzaty w Tucholi organizuje karnawałowe bale charytatywne.

Są to bale kostiumowe, podczas których uczestnicy przenoszą się w wybraną wcześniej konwencje stylistyczną. Organizacja balów wpisała się na stałe w kalendarz naszych imprez mających na celu pozyskanie środków na zakup sprzętu medycznego dla pacjentów z chorobą nowotworową poprzez sprzedaż biletów oraz licytację dzieł sztuki ofiarowanych przez zaprzyjaźnione galerie i osoby prywatne..