Pola Nadziei 2024 - Dar dla chorych

24 marca 2024 roku pod Kościołami na terenie całego powiatu tucholskiego odbyła się kwesta "Pola nadziei - dar dla chorych"
W imieniu podopiecznych Hospicjum im. św. Małgorzaty w Tucholi oraz całego zarządu i członków Stowarzyszenia dziekujemy za zebrane pieniądze w kwocie 48055,11 zł
To wielkie szczęście móc podlegać na Państwa hojności, dobroci i otwartych sercach.
Środki zebrane do puszek zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla naszych podopiecznych z chorobą nowotworową.

Dobro. Im więcej go dajesz, tym więcej dostajeszGaleria zdjęć

Żonkilowa kwesta - "Pola nadziei 2024"Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu tucholskiego do wspólnego kwestowania
w Niedzielę Palmową 24 marca 2024 roku
przed Kościołami na terenie naszego powiatu

Coroczna akcja pozwala nam na zakup profesionalnego sprzętu oraz środków medycznych niezbędnych do pomocy chorym na nowotwór.
Darczyńcy otrzymają żonkila - symbol nadziei.
Zachęcamy do udziału w niesieniu pomocyPola nadziei 2023Przyjdź i zasadź cebulki żonkila – stań się częścią „Pola Nadziei”. Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Małgorzaty serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu tucholskiego na uroczyste sadzenie cebulek żonkili, które odbędzie się
19 października 2023 o godzinie 11.00
na Tucholskim Rynku.Żonkilowa kwesta - "Pola nadziei 2023"

Serdecznie Zapraszamy na kwestę "Pola Nadziei", organizowaną przez Hospicjum im. św. Małgorzaty w Tucholi.
Wydarzenie odbędzie się
w Niedzielę Palmową - 2 kwietnia 2023 roku
przed Kościołami na terenie naszego powiatu.
To doskonała okazja, abyśmy mogli wspólnie wesprzeć osoby potrzebujące i przyczynić się do pomocy chorym na nowotwór.
Zebrane fundusze przeznaczymy na zakup
sprzętu oraz środków medycznych.
Serdecznie zachęcamy do udziału w tej szlachetnej inicjatywie i wsparcia hospicjum w misji niesienia pomocy."Pola nadziei 2022"

Stowarzyszenie "Hospicjum im. św. Małgorzaty" - organizacja katolicka
przy parafii rzymskokatolickiej pw. Bożego Ciała w Tucholi
Serdecznie zaprasza
wszystkich mieszkańców powiatu tucholskiego na uroczyste sadzenie cebulek żonkili pod hasłem "Pola Nadziei 2022", które odbędzie się
18 października 2022r o godzinie 11:00 na Tucholskim Rynku."Żonkilowa kwesta 18.03.2021r.”

"Sadzenie żonkili”

W piątek 20 października 2017 r. na skwerze tucholskiego rynku już po raz kolejny zostały posadzone cebulki żonkili -symbol nadziei. Sadzili je uczniowie szkół, przedszkolacy, pielęgniarki, lekarze oraz przedstawiciele władz samorządowych. Dodatkowym akcentem przedsięwzięcia było wypuszczenie balonów napełnionych helem w powietrze, oraz wspólny przemarsz wokół rynku z Orkiestrą Lasów Państwowych przy Technikum Leśnym w Tucholi.


"Pola Nadziei”

"Pola Nadziei” to organizowana od kilkunastu lat akcja zbierania funduszy na rzecz opieki nad nieuleczalnie chorymi pacjentami hospicjów. W Polsce kampania ta została zapoczątkowana przez Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie.

Akcja polega na sadzeniu żonkili – symboli nadziei w walce z chorobą nowotworową. Wiosną, gdy żonkile kwitną, rozdawane są naszym ofiarodawcom.

Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Małgorzaty w Tucholi uczestniczy w tym wspaniałym przedsięwzięciu od 2010 roku.Dzięki zebranym funduszom możemy zakupić specjalistyczny sprzęt oraz materiały opatrunkowe dla naszych chorych, którzy znaleźli się u kresu swojej drogi.Bale charytatywne

Od stycznia 2002 roku Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Małgorzaty w Tucholi organizuje karnawałowe bale charytatywne.

Są to bale kostiumowe, podczas których uczestnicy przenoszą się w wybraną wcześniej konwencje stylistyczną. Organizacja balów wpisała się na stałe w kalendarz naszych imprez mających na celu pozyskanie środków na zakup sprzętu medycznego dla pacjentów z chorobą nowotworową poprzez sprzedaż biletów oraz licytację dzieł sztuki ofiarowanych przez zaprzyjaźnione galerie i osoby prywatne..